Idea tržnice

Tržnice Brno nabízí svým návštěvníkům jako první v České republice služby, které možná znají ze zahraničí, u nás však dosud chyběly. Jde o unikátní koncept založený na trhovém prodeji masa, uzenin, sýrů, pečiva, vajec, koření, bylinek a dalšího zboží, které z hygienických důvodů není dost dobře možné prodávat na tržišti pod otevřeným nebem. Tržnice Brno doplňuje nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu a vytváří z tohoto náměstí jednu velkou nákupní zónu potravin, kde si Brňané mohou v centru nakoupit všechny potřebné čerstvé potraviny.

Provozovatelé Tržnice Brno čerpali inspiraci z podobných provozů v zahraničí, jmenovitě ve francouzském Lyonu, portugalském Portu, nizozemském Rotterdamu, dále v Budapešti, Vídni, Berlíně a Bratislavě.

Každé patro tržnice má svůj vlastní koncept. V přízemní Bistro pasáži se nachází Jean Paul’s Bistro, Coucou Pastrami & Sandwiches, Matějovo pekařství, Jazzová kavárna Podobrazy a Dětský koutek Atrium. V něm se o děti postarají proškolení animátoři. Rodiče se zatím mohou nerušeně věnovat nákupu.

V prvním patře zákazníci najdou potraviny, lahůdky a bistra. Chlazené potraviny – uzeniny, maso, sýry, čerstvé těstoviny, ovoce a zeleninu, koření, med a další potraviny. Vedle rychlého nákupu mají návštěvníci také možnost rychle, ale kvalitně se najíst v některém z bister.

Druhé patro využívá Tržnice Brno pro jednodenní tematické akce. 

Obě patra mohou využívat i denní prodejci.

Jedním z velkých lákadel tržnice je i vyhlídková terasa ve 3. patře.

V tržnici se stále něco děje

Akce

Podívejte se do kalendáře akcí, co pro vás chystáme.

Dnešní akce:

Dnes žádné akce

Denní prodejci:

Zobrazit denní prodejce

Více

V tržnici najdete

Prodejci

Máme pro vás pestrou nabídku prodejců, které jinde nenajdete, lokální produkty i lahůdky ze světa. Každý den zde můžete okusit a zažít něco nového.

21

prodejců

11

bister/kaváren